Dzisiaj rano kiedy wstałem
znów o Tobie pomyślałem.
Jesteś ze mną tak jak mama,
Bolesławo ukochana.

 

 

Z okazji Wspomnienia Patronki naszego przedszkola, bł. Bolesławy Lament, zorganizowaliśmy konkurs pt. “Z obiektywu błogosławionej Bolesławy”.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone prace.

 

I miejsce – Ignacy z rodzicami, Lublin

Bóg prowadził bł. Bolesławę, jak materiał w maszynie, pomagając jej “uszyć” – stworzyć ostatecznie z kawałków zdarzeń, osób, modlitw – Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, jako dzieło życia, które jak ten szal rozwija się i trwa. Maszyna nawiązuje do pierwszego zajęcia Bolesławy, jakim było krawiectwo. Miś jest symbolem naszego uczestnictwa w przedszkolu Promyczki, towarzyszył nam od pierwszych dni w przedszkolu i jego wielkie troskliwe oczy, dodawały otuchy, opieki, tak jak patronka przedszkola i Zgromadzenia, czuwa nad swoim dziełem i siostrami i powierzonymi dziećmi.

II miejsce – Adaś i Aleksander z mamą – Łowicz

II miejsce (ex aequo) – Łucja z rodzicami, Lublin

III miejsce – Oliwier z mamą, Lublin

III miejsce (ex aequo) – Franek z rodzicami, Łowicz

“Na kolażu ujęte zostało Przedszkole “U Bolesi”, do którego uczęszcza nasze dziecko. Niesamowite było to, że na oczach Franka (widocznego na fotografii) i wszystkich przedszkolaków, powstawało dzieło o ich Patronce, na ścianach ich ukochanego przedszkola. Największą radością było wspólne działanie z artystą, widoczne na kolażu.”